Doważanie kół na samochodzie

Jeżeli pomimo wyważenia kół zaobserwowałeś drgania występujące na kierownicy podczas jazdy to niestety oznacza, że koła nadal są niewyważone, a problem nie zniknął. Nie znaczy to jednak, że operacja standardowego wyważenia kół została przeprowadzona nieprawidłowo, aczkolwiek w wyeliminowaniu problemu pomoże jedynie doważanie kół na samochodzie bez odkręcania koła od piasty, które przeprowadzamy w naszym serwisie.

Podstawowym objawem niewyważenia kół są drgania pojawiające się podczas eksploatacji samochodu na kierownicy, rosnące wraz z wzrostem prędkości, ale również zużycie bieżnika na oponach występujące w formie charakterystycznych placków, które może świadczyć o tym, że koła pojazdu są wyważone nieprawidłowo. Niestety standardowe wyważanie kół na stacjonarnej maszynie nie zawsze pozwala osiągnąć odpowiednie rezultaty, a przyczynę problemu stanowi sposób mocowania koła, który jest odmienny dla koła zainstalowanego na wyważarce i koła zamontowanego na samochodzie. Dlatego też warto wykonać doważanie kół na samochodzie, które stanowi operację uzupełniającą dla tradycyjnego wyważania kół i pozwoli wyeliminować niewyważenie pionowe.

Chcąc poprawić zarówno bezpieczeństwo jak i komfort użytkowania samochodów, wychodzimy do Państwa z usługą doważania kół na samochodzie. Nasz serwis dysponuje specjalistycznym sprzętem do wykonywania tego rodzaju napraw, a pracownicy odpowiedzialni za doważanie kół posiadają niezbędne umiejętności i widzę. Zapraszamy do skorzystania z usług naszego serwisu i zapewniamy, że każde powierzone zadanie zrealizujemy profesjonalnie.

Jeśli masz pytania lub też chciałbyś dopytać o szczegóły dotyczące naszej oferty skontaktuj się z nami:

Jesteśmy do Twojej dyspozycji zawsze wtedy, gdy nas potrzebujesz!

logo auto-serwisu omt

OMT

W branży motoryzacyjnej działamy od 2007 roku, a dzięki wieloletniemu stażowi zdobyliśmy ogromne doświadczenie, którym chcemy się dzielić na naszym blogu!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Dowiedz się więcej.