Wymiana rozrządu Tarnów

Regularna wymiana rozrządu gwarantuje niezawodną i bezpieczną eksploatację każdego pojazdu. Nie wolno bagatelizować tej czynności, ponieważ im dłużej będziemy zwlekać z wymianą, tym bardziej dotkliwe i kosztowne konsekwencje nas czekają. W naszym serwisie OMT Tarnów, przeprowadzamy szybką i niedrogą wymianę rozrządu, bez znaczenia na model pojazdu. Gwarantujemy fachową i w pełni profesjonalną usługę, przy użyciu wyłącznie oryginalnych i markowych części.

Co to jest rozrząd i jakie funkcje pełni w układzie napędowym?

Mechanicy od wielu lat straszą kierowców, że zerwanie rozrządu grozi zniszczeniem silnika i unieruchomieniem pojazdu. Opowiadają historie o wysokich kosztach naprawy i długim czasie oczekiwania, na przywrócenie samochodu do pełnej sprawności. Czym tak naprawdę jest układ rozrządu? Jak przeprowadzić poprawnie jego wymianę?

Rozrząd w samochodzie pełni niezwykle ważna funkcje i jest kluczowym elementem każdego napędu. Bez znaczenia, czy mówimy o jednostce benzynowej wysokoprężnej, zasilanej gazem czy silnikiem hybrydowym. Rozrząd odpowiada za sterowanie elementami doprowadzającymi paliwo do cylindra, oraz odprowadzanie spalin. Jeżeli nie działa sprawnie, podróż samochodem będzie niemożliwa.

Napęd tworzą:

Co ile trzeba wymieniać rozrząd w samochodzie osobowym

Usługa wymiany rozrządu powinna być prowadzona regularnie – to nie podlega wątpliwości. Mimo to, wciąż niewielu kierowców wie, kiedy należy tego dokonać. Niestety, nie ma jednej konkretnej reguły, którą należy kierować się podczas określania częstotliwości zmiany rozrządu. W dużej mierze zależy to od tego, jaką żywotność podzespołów określił producent. A kluczowe będą tu dwa czynniki:

Na skrócenie żywotności paska lub łańcucha będą mieć wpływ m.in. preferowany styl i dynamika jazdy, częstotliwość uruchamiania i gaszenia silnika czy wiek i ogólny stan techniczny pojazdu.

Jak długo wymienia się rozrząd w samochodzie?

Ciężko odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie ile trwa wymiana rozrządu w samochodzie. Standardowe konstrukcje umożliwiają rozbiórkę starych i montaż nowych podzespołów w około 2-3 godziny. Jeżeli mamy do czynienia z silnikiem wyposażonym w bardziej zaawansowany technicznie rozrząd – wymiana może potrwać nawet do 2 dni roboczych.

Wymiana rozrządu w Tarnowie – cena

Jeżeli mowa o specjalistycznych usługach, do których niewątpliwie należy wymiana rozrządu koszt będzie znacząco różnić się w zależności od wybranego serwisu, modelu samochodu oraz wybranych części. Ciężko ustalić cenę wymiany rozrządu, ponieważ wszystko zależy chociażby od modelu pojazdu.

W naszym serwisie samochodowym OMT oferujemy usługę wymiany rozrządu w każdym rodzaju pojazdu. Niezależnie od tego, czy jest to Audi, Mercedes, Fiat czy Porsche, zawsze zaproponujemy konkurencyjne stawki, które będą adekwatne do jakości wykonywanych przez nas usług. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi klienci byli zadowoleni nie tylko z efektu końcowego usługi wymiany rozrządu w Tarnowie, ale także z atrakcyjnej cenowo oferty.

Nie zwlekaj i już dziś umów się na fachową wymianę rozrządu w naszym serwisie OMT!

logo auto-serwisu omt

OMT

W branży motoryzacyjnej działamy od 2007 roku, a dzięki wieloletniemu stażowi zdobyliśmy ogromne doświadczenie, którym chcemy się dzielić na naszym blogu!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Dowiedz się więcej.