Wulkanizacja Tarnów

Jeżeli jesteś doświadczonym kierowcą, zapewne wiesz, jak niewiele trzeba, aby uszkodzić oponę w samochodzie. Nawet nieduże kamienie lub ostre przedmioty na drodze mogą spowodować przerwanie struktury opony oraz jej rozszczelnienie. Zachęcamy Cię do skorzystania z profesjonalnej usługi wulkanizacji w Tarnowie. Codziennie pracujemy nad tym, aby doprowadzić nasz system obsługi klienta do perfekcji. Jesteśmy w stanie zaoferować Państwu najwyższy poziom usług oraz kompleksową obsługę w naszym auto serwisie w Tarnowie.

Wulkanizacja opon – na czym polega?

Skuteczność wulkanizacji zależy przede wszystkim od rodzaju i miejsca przerwania opony oraz serwisu, któremu powierzamy wykonanie tej usługi. Wulkanizacja to proces obróbki opon, dzięki któremu stają się one bardziej elastyczne oraz funkcjonalne. Do wulkanizacji opon stosuje się obecnie różne odmiany związków oraz polimerów, które tworzą specjalne połączenia między cząsteczkami kauczuku.

Efektem wulkanizacji jest stworzenie surowca o wysokiej odporności mechanicznej oraz elastyczności. Dodatkowo wulkanizacja jest wykorzystywana nie tylko do produkcji opon, ale także ich skutecznej naprawy. Obecnie wulkanizację przeprowadza się dwiema metodami – na zimno oraz na gorąco.

Wulkanizacja na zimno nazywana jest również wulkanizacją chemiczną. Polega na zastosowaniu odpowiednio dobranego wypełniacza chemicznego, który umieszcza się w miejscu uszkodzenia. Wulkanizacja prowadzona tą metodą sprawdzi się szczególnie podczas naprawy uszkodzeń punktowych na czole opony.

Wulkanizacja na gorąco polega na odtworzeniu brakującego elementu gumy ze specjalnie przygotowanej mieszanki w procesie pełnej wulkanizacji. Odpowiednie podgrzanie oraz dobór proporcji składników umożliwia uzyskanie gumy o maksymalnie zbliżonych właściwościach.

Wulkanizacja Tarnów – dlaczego warto wybrać OMT Serwis?

Zespół OMT Serwis składa się z wykwalifikowanych serwisantów z doświadczeniem, którzy sprawnie i skutecznie przeprowadzą usługę wulkanizacji. Nasi specjaliści bardzo dobrze wiedzą również jak naprawić klimatyzację, elektronikę w samochodzie czy wymienić rozrząd. Wybierając OMT Serwis, możesz liczyć na profesjonalną obsługę oraz doradztwo.

OMT Mateusz Tokarz
Tarnów, ul. Krakowska 245 b
tel. 14 63 00 777 / 14 63 00 778 / 14 62 01 091
e-mail: biuro@omt-serwis.pl

logo auto-serwisu omt

OMT

W branży motoryzacyjnej działamy od 2007 roku, a dzięki wieloletniemu stażowi zdobyliśmy ogromne doświadczenie, którym chcemy się dzielić na naszym blogu!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Dowiedz się więcej.