Wymiana oleju Tarnów

serwis olejowy tarnów

Aby silnik samochodowy uzyskał deklarowane osiągi, do których został opracowany, a także aby zapewnić mu bezpieczeństwo funkcjonowania oraz długą żywotność, należy poddawać go regularnym i skrupulatnym przeglądom. Jedną z najczęstszych czynności serwisowych jest bez wątpienia wymiana oleju.

Wymiana oleju

Układy olejowe silników spalinowych są układami trybu zamkniętego, w których olej stanowi substancję smarującą oraz chłodzącą ruchome elementy. Jego inną istotną funkcją jest również wypłukiwanie wszelkich zanieczyszczeń przedostających się do komory spalania oraz tych, które powstały w procesie naturalnego zużycia ściernego pracujących części silnika.

Zanieczyszczenia te są skutecznie zatrzymywane przez filtry. Niestety filtry nie są w stanie powstrzymać degradacji oleju, która jest nieodwracalnym procesem chemicznym. Dlatego też powinniśmy pamiętać o regularnej wymianie oleju zgodnie z zaleceniami producenta samochodu.

Degradacja oleju następuje nawet najczęściej wtedy, kiedy samochód nie jest używany przez dłuższy czas. Przyczyną tego zjawiska są reakcje chemiczne, spowodowane obecnością zanieczyszczeń nagromadzonych w trakcie pracy silnika.

Każda wymiana oleju pociąga za sobą obowiązek jednoczesnej wymiany filtra oleju.

wymiana oleju tarnów

Dlaczego warto regularnie wymieniać olej w samochodzie?

Serwis olejowy w Tarnowie

Zapewniamy naszym klientom szeroki zakres usług, wchodzących w skład serwisu olejowego:

– 30 000km

– 45 000km

– 60 000km

– 90 000km

Do wymiany oleju serwis OMT proponuje szeroką gamę olejów samochodowych wiodących producentów:

Posiadasz samochód z automatyczną skrzynią biegów? Zadbaj również o nią i skorzystaj z dynamicznej wymiany oleju w Tarnowie.

Jeśli masz dodatkowe pytania lub chcesz dopytać o szczegóły dotyczące naszej oferty wymiany oleju w Tarnowie, skontaktuj się z nami:

tel: (014) 6300 777

Jesteśmy do Twojej dyspozycji zawsze wtedy, gdy nas potrzebujesz!

 

logo omt

OMT

W branży motoryzacyjnej działamy od 2007 roku, a dzięki wieloletniemu stażowi zdobyliśmy ogromne doświadczenie, którym chcemy się dzielić na naszym blogu!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Dowiedz się więcej.